Montáž fotovoltaiky


Už jste někdy slyšeli, jak se montují takové solární panely anebo montáž samotné fotovoltaiky? Není to pro lidi, kteří by to chtěli zkoušet samy, to rozhodně ne. Je to podstatně těžší si namontovat fotovoltaiku, než když si koupíte nový elektrický spotřebič do domácnosti a snažíte se ho samy zapojit a zprovoznit. Přece jenom na zapojení vestavěné trouby není nic složitého, je na zástrčku do zásuvky, a když nebudete nešikovní a nedojde vám k pádu, dřív, než jí stihnete zapojit do zásuvky a zasunout na dané místo do kuchyňské linky určitě to zvládne každý, když jí unesete.

fotovoltaika montáž

Zapojení trouby je podstatně lehčí a zvládnete to samy, ale montáž fotovoltaiky bych přece jenom nechala na odborníky. Musí se to provést kvalitně a zapojit přesně, aby nedošlo ke zkratu, kvůli přehozeným drátům anebo se nestalo něco horšího. Při špatném zapojení může dojít i k požáru a už jen z tohoto důvodu je dobré si nechat fotovoltaiku namontovat od zkušených lidí. Musí se vše kvalitně přidělat. Teď mluvíme o samotných solárních panelech, které musí být na pevno připevněny ke střeše domu nebo na nějaké podobné vyvýšené místo. Ano můžete si je dát i na trávník, ale zabere vám to místo, které můžete využít úplně jinak. Třeba na bazén, který může být ohřívaný například ze samotné fotovoltaiky. I to se dá zařídit.

fotovoltaika montáž

Když umístíte solární panely na střechu, budete jí tak mít plně využitou a nikde jinde vám nebudou panely vadit a zavazet. Je to ideální místo, a proto ho spousta lidí volí. Dá se ke střeše jednoduše přimontovat pomocí nástavců a konstrukcí, které jsou k tomu uzpůsobeny. Pak už jen budete potřebovat místo, kde schováte akumulační baterie a střídač pro fotovoltaiku a další potřebnou techniku. Nemůžete nechat baterie na volném prostoru a vystavit je dešti a slunci, to by rozhodně nedělalo dobře. Mohlo by tak dojít k nechtěným situacím. Nikdo přece nestojí o požár nebo o zkrat.