Půjčka není hanba


Výdaje nás lidí bývají různé a příjmy zrovna tak. A všichni víme, co to v praxi znamená. Když si hodně vyděláváme a musíme zároveň jenom málo utrácet, máme důvod si svou finanční situaci pochvalovat, protože jakmile něco chceme mít, vezmeme peníze, koupíme si to a je to odbyté. Jenže někdy máme namísto toho i velké příjmy s velkými výdaji nebo malé příjmy provázené malými výdaji, kdy už to není zase až tak ideální, a někdy nastane bohužel i situace, kdy bychom měli platit velké výdaje z mála vlastněných finančních prostředků.

drobné mince

Těm, kdo jsou v té poslední zmíněné situaci, nemůže nikdo závidět. Když má někdo takový málo peněz a současně má hradit velké výdaje, je jasné, že to nemusí zvládat. A když nelze využít na přilepšenou své úspory, je zle. Musí se dejme tomu koupit nebo rekonstruovat nějaká nemovitost, mohou být ale i libovolné jiné výdaje, které dosahují klidně i přímo astronomické výše, a pokud na to peníze nejsou, nedá se to zaplatit.

Ale ono se to přesto někdy zaplatit musí. Kolikrát jenom nikdo nebere ohled na to, zda na něco peníze máme nebo ne! A abychom to pak zvládli, je třeba vzít si půjčku. A to často i hodně velkou půjčku, kterou ale člověku jenom tak někde nenabídnou.

dvoje dolary

Dokážete si představit, jak se asi cítí žadatel v nevalné či přímo zoufalé situaci, když jde ‚žebrat‘ do banky a tam mu po dlouhém prověřování řeknou, že mu nic nepůjčí, protože má příliš nízké příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků. Člověk pak odsud odchází s nepořízenou a s pocitem beznaděje. Protože ví nebo aspoň tuší, že v jiné bance dopadne stejně.

Ale nakonec nemusí být tak zle. Je tu přece i nebankovní americká hypotéka. A když má člověk aspoň nějaký byt, dům, podnik nebo jinou nemovitost, která by se dala využít jako záruka splácení, tady uspěje. A dostane klidně i ty opravdu velké peníze, jimiž se dají hradit i skutečně astronomické výdaje.