Vyklízení pozůstalosti je nápor na psychiku

Zdědili jste dům nebo byt po zemřelé osobě v rodině? Ačkoli se můžete radovat ze samotného dědictví, ztrátu milovaného člověka nenahradí ani skříň, ani moderní ložnice. První momenty po předávání objektu, kdy je již vše vyřízeno po administrativní stránce, bývají velmi nepříjemné a někdy až kruté, pro citlivé pozůstalé osoby je velice náročné do domu vstoupit, natož se tu procházet a probírat věcmi, co tu nebožtík po sobě zanechal. A je-li zapotřebí prostory vyklidit a nastěhovat tam vaše vybavení, můžete se z toho psychicky zhroutit.

vyklízení domů

Samotná práce vyklízení domů v Praze nemusí být pro trénovaného jedince fyzicky náročná, ale pokud se jedná například o muže, jemuž zemřel otec, bude každý předmět, každičká drobnost, připomínat vzácné chvíle vzájemného soužití a vyklizení jediného malého pokoje může zabrat několik dnů s obrovským sebezapřením, a možná i s dohrou v psychiatrické ordinaci.

dům v krásné přírodě

Přenechejte raději v takových situacích vyklízení bytů a domů nebo sklepů a dalších nebytových prostor profesionálům, kteří nemají k nebožtíkovi žádný vztah, osobně jej neznali a tudíž se jich žádné psychické trauma nedotkne. Pouze ví, že se jedná o prázdný byt, v němž kdysi někdo žil, a to je vše. Není to cynismus, ale spíše nadhled a snaha o rozumný pohled na věc, na přirozený běh života, a to i tehdy, budou-li vám zaměstnanci vyklízecí firmy přát upřímnou soustrast.

Nemusíte se starat vůbec o nic. Pouze předáte klíče, domluvíte se na tom, co v bytě má zůstat, a pak už jen po skončení akce převezmete prázdné prostory. A možná s tímto vědomím bude pro vás lepší, když se dotyčná nemovitost v brzké době prodá, abyste neměli stále na očích místo, kde jste spolu prožili chvíle šťastného dětství. Takové případy nejsou ojedinělé a nemůžete se divit lidem, co prodají i velmi krásný dům na zajímavém místě jen proto, že tu nemohou prostě dále žít.