Závada na vodovodním potrubí vás může překvapit kdykoli

Těšíte se, až se po příjezdu z práce konečně doma usadíte v kuchyni na židli a dopřejete si něco dobrého k snědku a pak budete provozovat některou ze svých zálib? Představa je to krásná a můžete si ji malovat již od rána, zvláště pokud je pátek a před vámi volný víkend. Můžete si dokonce naplánovat na páteční večer setkání s vaší přítelkyní nebo spolu s ní pozvat na večeři k vám do bytu i její rodiče. Pro muže, kteří rádi vaří, to může být zajímavá výzva.

vodovodní potrubí

Vaše představy však mohou zcela změnit směr v okamžiku, kdy odemknete vchodové dveře a pod vámi se přes práh rozlije mělké jezírko. Usoudíte jistě správně, že někde v bytě prasklo vodovodní potrubí nebo armatura, a bude zapotřebí rychle jednat. První, co byste měli provést, je obout gumovky, vypnout hlavní uzávěr vody a zároveň hlavní jistič přívodu elektřiny. Voda totiž mohla mezitím proniknout do elektroinstalace a mohli byste tu přijít i ke smrtelnému úrazu. Teprve pak zavolejte instalatérský havarijní servis. Vyplatí se mít uložený telefonický kontakt na instalatéry předem, abyste se při havárii zbytečně nezdržovali.

vodovodní trubka

Říká se, že přítele poznáš hlavně v nouzi, a toto by mohla být pomyslná zkouška vaší přítelkyně, zda obstojí ve vztahu a v kritické situaci vám pomůže. Jestliže je to dívka do nepohody, nenechá vás v tom samotného a následky úniku vody bude pak řešit s vámi.

Co je však důležité, nepanikařte a nesnažte se místo defektu odhalit sami například oklepáváním omítky. Toto se provádělo dříve, dnes už se to nedělá a instalatéři mohou potvrdit, že: prasklé potrubí ve zdi najdeme s velkou přesností https://www.kanalizace-instalateri.cz/praskle-potrubi-ve-zdi-najdeme-s-velkou-presnosti. V současné době se k vyhledání unikající vody využívá například formovací plyn, takže není třeba vytloukat omítku, ta se odstraní pouze v místě nalezeného defektu, aby bylo možno provést opravu poškozeného potrubí či armatury.