Čekáte svoje první dítě?


Před narozením dítěte je potřeba si připravit nějakou výbavičku, která bude obsahovat základ péče pro dítě. Všichni rodiče předem tápou co budou muset koupit, protože neví jaké jejich dítě bude, co bude potřebovat a co mu bude vyhovovat. Na nastávající rodiče ze všech stran útočí různé reklamy výrobců dětského sortimentu, a rodiče si často myslí že potřebují všechno na co vidí reklamu. Ale tak to není a rozhodně nemusíte kupovat všechno co vidíte.

přebalování plenka

Jednou z věcí, která nastávající rodiče trochu stresuje, je přebalování. Ten kdo ještě nikdy nedržel žádné miminko v rukách přemýšlí, jak ho chytit, které pleny koupit a jakou kosmetiku proti opruzeninám používat. Nejlepší je toho moc do zásoby nekupovat, protože až postupem času zjistíte, co vašemu dítěti bude vyhovovat. Pokud toužíte po tom mít kosmetiku doma už předem, raději kupujte menší balení a nebo si vyžádejte vzorky.

Přebalování je nebo není věda?
Přebalování je jednou ze základní péče o novorozence. Dítě tráví první měsíce života v plenkách, takže je nutné přebalovat pravidelně. V průměru dítě spotřebuje 10 plen denně. Není divu, že rodiče v drtivé většině případů volí jednorázové pleny, které jsou zdánlivě levné. Zdánlivě proto, že že když si spočítáte cenu za spotřebované pleny měsíčně, vyjde vám zhruba tisíc korun za ty nejlevnější, a částka se zvyšuje, protože větší pleny jsou dražší. Látkové pleny jsou levnější, protože vám zůstanou pro více dětí, dají se koupit použité a navíc při používání látkových plen neprodukujete odpad.

dítě v plence

Látkové pleny jsou vhodné i z toho důvodu, že jsou prodyšné a dětská pokožka není uzavřená v chemickém koktejlu s plasty, které jsou obsaženy v jednorázových plenách. Při nákupu látkových plen nezapomínejte na svrchní kalhotky na látkové pleny, které zdrží látkovou plenku na místě a zabrání jejímu pohybu.