Lahodný nápoj ráno i večer


Jsou tři druhy lidí – ti kteří milují kvalitní kávu, ti kteří ji pijí ze zvyku a je jim jedno jaká káva to je, a ti kteří ji nemohou pít ze zdravotních důvodů, a tak raději pijí kávu bez kofeinu a nebo vůbec žádnou.

Jisté ale je, že kvalitní káva Thecoffee na vás rozhodně nečeká v supermarketu. Opravdu dobrou kávu koupíte ve specializovaných obchodech a nebo přímo v pražírně. Právě pražení kávy má na výslednou chuť a vůni největší vliv. Samotná důra kávy její chuť zase tak moc neovlivní. Dnes si můžete koupit spoustu druhů kávy, které chutnají po ovoci, medu, čokoládě nebo oříškách a po spousta dalších chutí. Každý si může najít tu, která mu bude nejpříjemnější.

hrnek kávy

Chcete si dopřát kvalitu?
Jestli chcete pít jen tu nejlepší kávu, která je ale cenově dostupná, porozhlédněte se po okolí. Určitě okolo sebe najdete nějakou pražírnu, která nabízí nejen hotovou kávu třeba v podobě espressa, ale i jako zrnkovou či mletou kávu na doma. A nebo si ji můžete koupit u nás. Nabízíme několik druhů zrnkové kávy. Nejlepší je si kupovat právě celá zrnka, protože tato káva je plná chuti a aroma. To se rozvine při namletí, a proto je vhodné si kávu namlet doma před přípravou. A to bez ohledu na to jestli máte rádi obyčejného turka, cappuccino nebo něco jiného.

kávová zrna

Vychutnejte si plnou chuť
Věřte tomu nebo ne, ale když si připravíte kávu z čerstvě namletých zrn, bude vám rozhodně chutnat víc než káva připravená z namletých zrnek, která na vás čekala měsíce v obchodě. I když je mletá káva neprodyšně uzavřená, stejně je na její chuti poznat že v podobě zrnek se nacházela už před nějakou dobou.

Chcete poradit?
Kávu byste si měli namlet podle toho, jak si ji chcete připravit. V každé pražírně, a tedy i u nás, vám poradí, na jakou hrubost byste si kávu měli namlet. Na turka může být káva hrubší, na espresso by měla být co nejjemnější.