Upravená zahrada radost rozdává


Představte si, že vyjdete ven z vašeho domu, brzy ráno, dáte si kávu a sednete si na terasu a posloucháte cvrlikání ptáčků. Kolem sebe máte ovocné stromy, jeden ořech a z listů pomalu kape ranní rosa. Vy nasáváte čerstvý vzduch, kocháte se krásnou zahradou a užíváte si ranní kávu. Přesně to je sen mnoha lidí, ale ne všichni na to mají prostory a peníze. Hodně lidí musí žít v bytě, kde jediný čerstvý vzduch ráno je na balkoně, ale to se samozřejmě nemůže srovnávat se zahradou. Proto všichni, kteří zahradu mají by si měli uvědomit, co vlastně mají a snažit se si ze zahrady udělat místo, kde se budou denně rádi vracet a trávit tam třeba první a poslední chvíle dne, tedy ráno a večer.

zahrada

Přes den by to ale mělo také být útočiště. Přijdete z práce a sednete si na terasu, kde otevřete knihu a začtete se do ní. To je také ideální představa, která se dá ovšem splnit, pokud se člověk snaží. Jako první ale musíte nějakou terasu mít, no ne? Tak pojďme na to. Nejdůležitější je si v hlavě představit, kam co dáte a jak si tu zahradu rozvrhnete. Ne všichni totiž mají dost velké prostory na altány a podobně, proto si musíte sami uvědomit, jak velkou zahradu vlastně máte a jak ji chcete využít. Zahrada by pro vás měla být hlavně oáza klidu, s tím počítejte celou dobu a snažte se udělat vše proto, aby tomu tak bylo. Měli byste tam opravdu rádi chodit a užívat si, že zahradu máte.

rostliny

Vše si klidně nakreslete. Na zahradu můžete umístit cokoliv, co se vám tam vleze. Někomu se líbí bazén, někdo preferuje altán, někdo terasu u domu a nechává si pak volné místo na zahradě pro rostliny, a to třeba okrasné keře, nebo nějaké květiny či dokonce ovocné stromy. Na zahradě by se měl nacházet také zahradní nábytek, abyste si tam měli kde sednout. Na terasu můžete umístit cokoliv, pokud vám tam opravdu neprší. Co se týče nezastřešených částí na zahradě, je lepší zvolit něco, co se deštěm ani mrazem nezničí. Zahradu skvěle doplňuje také betonový plot z Plzně montazmpc.cz. Ovšem aby vše krásně hrálo dohromady, o zahradu se musíte starat, a to chce hodně času a úsilí. Nezapomeňte pak také na dekorace!