Renovujeme starou chatu


Přestěhovat se z města do rekreační oblasti, kde se nachází jen řada chat, a kde je tento prostor spíše osamělou kolonií, daleko od civilizace, není dnes nic neobvyklého. Někteří lidé preferují klid a pohodu a upřednostní je před městským shonem a smogem. Stává se pak, že si ze své dřevěné chajdy vybudují celoročně obyvatelnou rezidenci a navíc tu mohou výrazně ušetřit náklady na vytápění díky krbovým kamnům, topení podlaze a hlavně absenci napojení na městskou centrální kotelnu na zemní plyn.

dřevěná podlaha

Některé chaty mohou mít robustní zděnou konstrukci a při jejich rekonstrukci je postačí pouze upravit a provést jen nenáročné stavební práce. Jejich součástí může být i profesionální čištění podlah. Jde tu zejména o zašlé kamenné či dřevěné povrchy schodišť, teras, ale i vnitřních prostor – obytných předsíní, hal a obývacích pokojů. V chatách se často vyskytuje kamenná a keramická dlažba, protože se snáze udržuje v čistotě, než metrážové koberce.

podlaha v místnosti

Tedy měli bychom být přesnější, snáze se udržuje v čistotě běžným způsobem, postačí ji vytřít vodou se saponáty, a máte klid. Jenže časem se do povrchu podlah zašlape prach, drobné kamínky a další nečistoty, povrch se častým chozením zdrsní a natáhne do sebe tolik špíny, že je nutné jej nechat odborně vyčistit speciálními metodami, postupy a stroji.

Čištění podlah speciálními mechanismy je proces, který sice vyžaduje vaši součinnost ve smyslu vyklizení prostor a výnosu věcí někam mimo místnost, ale to je vše, co se od vás očekává. Specializovaná firma pak předvede, co umí, a vy ji můžete sledovat a pozorovat, jak doslova mizí pod rukama zašpiněné fleky, které vám znepříjemňují život a vytváří z vašeho příbytku neútulný prostor.

Vyčistit podlahu lze kromě rekreačních nemovitostí i v rodinných a bytových domech a venkovních prostorách, na sportovištích, v nákupních zónách, na pracovištích a na dalších místech.