Potřeby pro váš bazén


Mít svůj vlastní bazén není otázkou luxusu jako tomu bylo ještě relativně nedávno. Dnes si může koupit bazén doslova každý. Ty nejlevnější stojí opravdu pár korun. Samozřejmě že si můžete dopřát luxus bazénu za stovky tisíc korun, ale pokud jste nenároční uživatelé, kterým jde v první řadě o možnost koupat se doma v soukromí, postačí vám například zapuštěný bazén, který poradíte už za cenu okolo padesáti tisíc korun.

K bazénům jejich výrobci nabízí široké spektrum doplňků, díky kterým bude prožitek z koupání ještě lepší. Můžete vyzkoušet koupání s protiproudem, využít můžete pro bublinovou koupel třeba perlátor, a pokud se chcete i doma cítit jako na dovolené u moře, můžete využít bazén se slanou vodou. K tomu je potřeba mořská sůl, která vám navodí pocit jako byste právě vylezli z moře. Pozor – mořská sůl je celkem agresivní a není vhodná pro všechny typy bazénů.

čištění bazénu

Mít svůj vlastní bazén je ideální z mnoha důvodů. Už nebudete muset chodit na koupaliště a tísnit se s desítkami dalších návštěvníků na jednom místě. Mít doma bazén se vplatí i z dlouhodobého hlediska, protože návratnost jeho ceny je kupodivu celkem rychlá – tedy pokud se bavíme o levnějších variantách.

U nás si můžete vybrat nejen mořskou sůl, kterou můžete využít nejen do bazénu ale třeba i na běžnou koupel do vany, protože tato sůl má celou řadu pozitivních účinků na zdraví, ale můžete si u nás vybrat spoustu bazénové chemie, která vám pomůže udržovat vodu v bazénu čistou a hygienickou.

žena v bazénu

Pořízení bazénu je jen jedna věc, ale s tím přichází i řada povinností. Je opravdu velice důležité nezanedbat údržbu, protože v opačném případě může dojít k tomu že budete mít vodu zkaženou, zelenou a zcela nevhodnou ke koupání. Zbavit se špinavé vody je daleko těžší než ji udržovat čistou, a navíc údržbou ušetříte peníze za napouštění nové vody.