Výroba zeleninových šťáv vyžaduje vhodné nádoby


Pěstování zeleniny se věnuje mnoho lidí v různém rozsahu. Jestliže si nyní odmyslíme drobné pěstitele, co sází rajčata na balkon do truhlíků, anebo pěstují zeleninu na malém záhonu na své chalupě, velcí pěstitelé se při své činnosti setkávají s celou řadou úskalí, které musí vyřešit. V první řadě je třeba zajistit vhodné přepravky, nejlépe z polypropylenu, do nichž se bude ukládat čerstvá zelenina a ovoce, směřující k přímému prodeji, a pak bude také třeba mít při ruce větší nádoby, určené pro zpracování plodů, které budou sloužit pro výrobu šťáv, protlaků, marmelád, kečupu apod.

červená řepa

Ty velké nádoby mohou mít objem až několik stovek litrů, a chcete-li tip na některou z nich, která je konkurenceschopná a velmi dobře dílensky zpracovaná, pak je to IBC kontejner.

IBC kontejner je skládací plastový box, do jehož útrob se ukládá jednorázová vyměnitelná vložka z polyetylenu pro umístění tekuté či kašovité hmoty z ovoce a zeleniny. Boxy jsou velmi kompaktní a odolné vůči vysoké zátěži, skládají se ve skladu a při přepravě na sebe až do výšky pětipatrového komínu a jejich nosnost je skutečně obdivuhodná. Poradí si se zátěží až pět tisíc kilogramů, což je pro tvrzený plast doopravdy úctyhodný výkon.

zeleninové šťávy

Značnou výhodou IBC kontejnerů je hladký povrch, který lze snadno vyčistit běžnými čisticími prostředky. Navíc se obsah ovocných a zeleninových složek ukládá do jednorázové vložky, tím pádem je vždy náplň kontejneru dobře zabezpečena před kontaminací plísní, hniloby a podobných škodlivých jevů. Kontejnery lze vkládat do chladicích i mrazicích boxů a zajistit tak co nejšetrnější zpracování úrody, jakou si umíte představit.

Až budete někdy nakupovat v supermarketu rajčatovou šťávu nebo šťávu z červené řepy zabalenou v kartonovém vaku nebo ve skleněné láhvi, vzpomeňte si na IBC kontejnery, bez nichž by tento proces byl nejen složitý, ale i ze zdravotního hlediska nevhodný a nežádoucí.